Asistované založenie s.r.o
Kompletné založenie s.r.o
Predaj s.r.o
Sídlo spoločnosti
25 € / mesiac

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     DOČASNÁ ZĽAVA
Zvýhodnené ceny za uvedené
služby platia do konca mesiaca !

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ban-st-vz-zdarma
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

19.11.2017, Eugen
mod_vvisit_counterDnes185
mod_vvisit_counterCelkovo900799
online: 43 
Ako zvoliť názov Vašej spoločnosti?

Ešte pred založením spoločnosti by ste si mali stanoviť presný názov, aký bude mať vaša spoločnosť. Názvom sa myslí obchodné meno, pod ktorým bude spoločnosť zapísaná v Obchodnom registri a bude vystupovať na trhu.


Obchodné meno si každý podnikateľ určuje sám, pričom musí brať do úvahy fakt, či pod daným názvom na území Slovenska doposiaľ nepodniká iný podnikateľský subjekt.
Pokiaľ by totiž pod rovnakým názvom už existovala iná spoločnosť, obchodný súd by žiadosť o zápis do obchodného registra odmietol. Aby ste predišli zbytočným komplikáciám a problémom, nemusíte chodiť na krajský obchodný súd a tam zisťovať, či už pod daným názvom existuje nejaká spoločnosť, stačí si len zapnúť počítač a na stránke www.orsr.sk si overiť, či už pod daným obchodným menom vystupuje nejaká iná spoločnosť. Pokiaľ pod daným názvom nevystupuje nijaký subjekt, môžete požiadať o zápis do registra pod daným názvom vy.  

 

 

Na základe toho, pre aký druh spoločnosti sa rozhodnete, pribudne za názov vašej spoločnosti ešte skratka druhu podniku, či už spoločnosť s ručením obmedzeným - sro, akciová spoločnosť -  as, verejná obchodná spoločnosť - vos, komanditná obchodná spoločnosť - kos. Najčastejšími sú prvé menované, teda spoločnosti s ručením obmedzeným.

 

Sídlo spoločnosti a adresa prevádzky sa nemusia zhodovať. Ako sídlo môžete používať aj virtuálnu kanceláriu v Bratislave, či inom väčšom meste a prevádzku môžete mať v meste, odkiaľ budete svoje podnikanie riadiť. Služby virtuálnej kancelárie v poslednom období využíva stále viac novovzniknutých podnikateľských subjektov, pretože dobrá adresa znamená aj lepšie možnosti uplatnenia sa na trhu, z čoho vyplývajú lukratívne zákazky.

 

Ak by sa vaše podnikanie neuberalo takým smerom, aký ste si stanovili, môžete sa kedykoľvek rozhodnúť pre predaj spoločnosti, čo je už krajné riešenie, ale vždy lepšie ako vyhlásenie zániku spoločnosti a jej následný zánik.